Mercedes-Benz

Nowy Sprinter.

100% dla Ciebie.

Nowatorski, wydajny i niezawodny.

Nowy Sprinter jest tak uniwersalny, że z pewnością znajdziesz odpowiedni wariant dopasowany do swojego biznesu. Odświeżony wygląd, który przyciąga uwagę sprawi, że Sprinter stanie się wizytówką Twojej działalności.

Liczne warianty i elementy wyposażenia dodatkowego umożliwiają skonfigurowanie zarówno ekonomicznych modeli – (na przykład z napędem na koła przednie) jak i specjalistycznych wersji Furgon (z napędem na tył lub 4x4), Podwozia do zabudowy (w tym z fabryczną skrzynią ładunkową) czy osobowych wersji Tourer do reprezentacyjnego przewozu pasażerów.

Atrakcyjny wizualnie i wydajny w pracy.

Już sam wygląd czyni Sprintera niezwykle atrakcyjnym samochodem. Jego design nawiązuje do ogólnej, nowoczesnej stylistyki Mercedes-Benz, zwaną „Sensual Purity”. Przeprojektowany kokpit wyróżnia się zarazem szlachetnym designem, wysoką jakością montażu i najwyższą funkcjonalnością.

Sprinter = transport.

Czy według Ciebie samochód dostawczy powinien być przede wszystkim praktyczny, czy komfortowy?

Sprinter może spełnić oba oczekiwania – i jeszcze więcej: Furgon i Tourer oraz Podwozie do zabudowy i Podwozie ze skrzynią ładunkową. Kabina pojedynczą lub podwója, stanowią podstawę dla imponującej różnorodności wariantów tego samochodu. 

Dodatkowo, samochód występuje w kilku wersjach silnikowych, z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów. Ukoronowaniem wszechstronności są dedykowane rozwiązania branżowe oferowane przez certyfikowanych producentów zabudów. 

Ekonomiczny, gdy trzeba.

Nabywając Sprintera, wybierasz pojazd, który od ponad 25 lat imponująco dowodzi swej ekonomiczności. 

Nowy Sprinter kontynuuje tę historię sukcesu, potwierdzając swą sprawdzoną jakość i niezawodność. 

Zyskujesz już od momentu samego zakupu Sprintera. Atrakcyjna cena wejściowa na modele z napędem na przednią oś oraz możliwości indywidualnej konfiguracji sprawiają, że pojazd jest dokładnie dopasowany do potrzeb bez narzucania przygotowanych pakietów wyposażenia. 

Kto chce odnosić sukcesy, ten potrzebuje mocnego napędu: 4-cylindrowy silnik wysokoprężny w trzech klasach mocy oraz legendarne już V6 wzorcowo łączą to co w Sprinterze najlepsze: moc i ekonomiczność. Te sprawdzone jednostki napędowe zostały jeszcze dodatkowo zoptymalizowane pod względem zużycia paliwa, na przykład poprzez zmniejszenie tarć wewnętrznych. Wszystkie wersje silnikowe są dostępne zarówno z mechaniczną, jak i z automatyczną skrzynią biegów.

Spełnienie ambitnych norm emisji spalin Euro 6 i Euro VI umożliwia technologia selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Tą metodą redukuje się emisję tlenków azotu z silników wysokoprężnych ‒ spaliny są prowadzone przez katalizator, gdzie wodny roztwór mocznika AdBlue® przekształca tlenki azotu w azot i wodę.

[Zużycie paliwa średnio: 7,7–10,8 l/100 km; emisja CO2: 202–280 g/km]*

Bezkompromisowe miejsce pracy kierowcy.

Kokpit z doskonałą widocznością na wszystkie strony jest tak skonstruowany, aby kierowca odczuwał przyjemność z jazdy i manewrowania. Dodatkowo, oferujemy pięć różnych typów fotela kierowcy, które spełnią różnorodne wymagania w zakresie komfortu podróży.

System multimedialny MBUX to rozwiązanie najnowszej generacji, dotąd niespotykane w pojazdach dostawczych. Umożliwia obsługę głosową oraz oferuje wbudowaną nawigację* z Live Traffic Information lub integrację ze smartfonem poprzez Apple CarPlay czy Android Auto. Obsługa systemu możliwa jest za pomocą ekranu dotykowego lub poprzez gładziki na kierownicy wielofunkcyjnej. 

* Dostępność modułu komunikacyjnego (LTE) jest tymczasowo ograniczona dla niektórych pojazdów ze względu na ograniczenia w dostawach komponentów. Należy pamiętać, że usługi Mercedes me connect lub Mercedes PRO connect, w tym system połączeń alarmowych (eCall), nie są dostępne w pojazdach, których dotyczy ten problem. Aktualne informacje dostępne są u Twojego dealera Mercedes-Benz.

*Podane wartości zostały określone/ustalone zgodnie z określoną przepisami metodą/procedurą pomiarową zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) 2017/1151. Uwaga: dane te nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdów.