Mercedes-Benz

Mobilność bez granic: Mercedes-Benz MobiloVan.

Mercedes-Benz MobiloVan

MobiloVan.

Wraz z kolejnymi przeglądami zyskujesz przedłużenie dostępu do bezpłatnej pomocy w trasie MobiloVan.

W przypadku awarii na drodze lub problemu z uruchomieniem samochodu, jeśli to możliwe, usuwamy usterkę na miejscu awarii. W sytuacji, gdy konieczna jest naprawa w serwisie, zwracamy koszty noclegu lub pomagamy dotrzeć do celu m.in. poprzez udostępnienie pojazdu zastępczego. Zapewniamy również odbiór i zwrot Twojego pojazdu po naprawie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez całą dobę, przez cały rok.

Połączenie usługi MobiloVan i regularnych przeglądów w Autoryzowanym Serwisie Mercedes-Benz to gwarancja mobilności Twojego pojazdu w całej Europie. W razie awarii MobiloVan zapewni Ci szybki powrót na drogę. Twój samochód będzie pracował praktycznie bez przerw – nawet przez 30 lat.

Nawet jeśli kupiłeś używany samochód lub zdarzyło Ci się zapomnieć o terminie przeglądu – wystarczy, że wykonasz przegląd w Autoryzowanym Serwisie Mercedes-Benz i automatycznie zyskasz możliwość dołączenia do programu MobiloVan.

Zakres świadczeń MobiloVan:

Pomoc na miejscu awarii

Pomoc na miejscu awarii.

Jeśli koszt naprawy na miejscu awarii nie przekracza 600 zł netto, pokryje go Mercedes-Benz MobiloVan.

Holowanie

Holowanie.


Jeśli pojazdu nie można naprawić na miejscu, zostanie on odholowany do najbliższego Autoryzowanego Serwisu Mercedes-Benz.

Samochód zastępczy

 
Samochód zastępczy.

W czasie, gdy Twój pojazd jest naprawiany, masz prawo korzystać przez trzy dni z samochodu zastępczego. Model, który otrzymasz, zależy od dostępności.

Samolot

 
Samolot.

Alternatywnie, zamiast samochodu zastępczego, oferujemy pokrycie kosztów dalszej podróży w obie strony samolotem lub koleją. W tym wypadku Mercedes-Benz zwróci do 1600 zł netto na osobę.

Hotel

 
Hotel.

Jeśli wolisz poczekać, aż Twój pojazd będzie gotowy do drogi, możemy zwrócić koszty noclegu (pokój hotelowy wraz ze śniadaniem) Twojego i Twoich pasażerów przez czas naprawy – do trzech dni roboczych dla każdej osoby.

Informacje dodatkowe.

Czas obowiązywaniaPrzedłużeniePonowne przystąpienie
Od pierwszej rejestracji 1 października 2012 roku dla wszystkich pojazdów Sprinter, Vito i Citan.Do następnego wymaganego przeglądu w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz.Możliwe w każdym momencie poprzez przeprowadzenie konserwacji w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz.
Podstawowy czas obowiązywania – 2 lataPrzedłużenie przy każdym kolejnym przeglądzie przez maksymalnie 30 lat od pierwszej rejestracji
W przypadku usterek technicznych i napraw warsztatowych w ramach gwarancji lub polityki dobrej woli oferujemy liczne świadczenia mobilnościowe.W razie awarii technicznych oferujemy liczne świadczenia mobilnościowe.

Jakich pojazdów dotyczy długoterminowa gwarancja mobilności?

Mercedes-Benz MobiloVan obowiązuje bez ograniczenia przebiegu dla wszystkich pojazdów Citan, Sprinter, Vito i Marco Polo ACTIVITY1 zarejestrowanych po raz pierwszy od 01.10.2012 r., jeżeli dany pojazd został sprzedany i dostarczony przez sieć sprzedaży Mercedes-Benz Group AG lub Mercedes-Benz na obszarze obowiązywania, a w momencie skorzystania ze świadczeń jest w jednym z tych krajów zarejestrowany i użytkowany.

[1] Proszę zwrócić uwagę na obowiązujące wyłączenia. MobiloVan Mercedes-Benz nie obowiązuje przykładowo w przypadku zaniedbań. Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w autoryzowanych serwisach Mercedes-Benz lub znajdą w dodatkowej instrukcji w samochodzie. Gwarancja Mercedes-Benz MobiloVan obowiązuje w aktualnej wersji w odniesieniu do modeli Sprinter, Vito, Citan i Marco Polo ACTIVITY. W odniesieniu do wszystkich pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po 01.10.2012 r. MobiloVan obowiązuje najpierw przez dwa lata bez obowiązku serwisowania, a następnie odnawia się przy każdym przeglądzie serwisowym wykonanym w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz, nawet przez 30 lat. Do modeli Klasy V, Klasy X, Marco Polo i Marco Polo HORIZON dostępne są świadczenia Mercedes-Benz Mobilo w aktualnej wersji.

Lista państw w których obowiązuje MobiloVan.

AlbaniaWielka BrytaniaCzarnogóra
AndoraGrecjaHolandia
AustriaWęgryNorwegia
BelgiaIslandiaPolska
Bośnia i HercegowinaIrlandiaPortugalia
BułgariaWłochyRumunia
ChorwacjaKosowoSerbia
Cypr (część północna i południowa)ŁotwaSłowacja
CzechyLiechtensteinSłowenia
DaniaLitwaHiszpania
EstoniaLuksemburgSzwecja
FinlandiaMacedoniaSzwajcaria
FrancjaMaltaTurcja*
NiemcyMołdowaUkraina
GibraltarMonako

* Ważność od pierwszej rejestracji samochodu, od 1 września 2013 r.