Mercedes-Benz

Nowy EQS.

Dla Ciebie, dla świata.
Nowy EQS
Czysto elektryczny zasięg (WLTP)*747 kilometrów
Moc**
385 kW (523 KM)
Czas ładowania na stacjach szybkiego ładowania***31 minut

* Zasięg został określony na podstawie rozporządzenia 2017/1151/UE. Zasięg jest zależny od konfiguracji pojazdu.

** Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.

*** Czas ładowania odpowiada 10-80% pełnego naładowania w przypadku korzystania ze stacji szybkiego ładowania DC przy napięciu zasilającym wynoszącym 400 V i natężeniu prądu wynoszącym co najmniej 500 A.

Początek nowej ery luksusu.

Nowy EQS łączy w sobie luksus i elektromobilność: zasięg do 747 km (WLTP), zachwycający ekran MBUX Hyperscreen czy bezdotykowe zamykanie drzwi. Wszystko to pod linią dachu przypominającą coupé, która rozciąga się na całą długość pojazdu.

Luksus motoryzacyjny w kultowej stylistyce Mercedes-EQ.

Napęd elektryczny zapewnia przestrzeń dla zapierającego dech w piersiach designu: sylwetka w kształcie ciągłego łuku. EQS prezentuje się niczym duża limuzyna, a jednocześnie jest dynamiczny i elegancki jak coupé. 

Nowy EQS

Światła tylne w formie zakrzywionej spirali 3D.

Z tyłu nowego EQS uwagę zwracają innowacyjnie zaprojektowane światła LED: ich wnętrze przybiera formę zakrzywionej i podświetlonej spirali 3D. Podobnie jak z przodu, również z tyłu EQS posiada ciągły pas świetlny - elegancki element wyróżniający pojazdy od Mercedes-EQ.

Nowy EQS

Ukierunkowane wzornictwo.

Obszernie wymodelowane powierzchnie, wysunięty daleko do przodu słupek A i linia dachu przypominająca coupé to coś więcej niż tylko zapierający dech w piersiach wygląd. To specyficzny dla Mercedes-EQ język stylistyki, który wyznacza standardy w zakresie aerodynamiki i przestrzeni. To możliwe dzięki nowej architekturze pojazdu, która została opracowana specjalnie dla napędów elektrycznych i przyczynia się do zwiększenia poczucia przestrzeni.

Nowy EQS

Osłona Black Panel.

Przednia osłona Black Panel w nowym EQS wyposażona jest opcjonalnie w precyzyjnie zaprojektowane gwiazdy. Emanują szlachetną nowoczesnością, szczególnie z bliska.

Nowy EQS

Zlicowane klamki drzwi.

Wszystkie elementy stylistyczne nowego EQS płynnie przechodzą jeden w drugi. Nie ma prawie żadnych widocznych połączeń. Nawet klamki drzwi są zlicowane z powierzchnią. Gwarantuje to lepszą aerodynamikę i przyczynia się do eleganckiej lekkości, którą nowy EQS emanuje pod każdym kątem.

Komfort z przyszłości.

Absolutna cisza i wyjątkowe poczucie przestrzeni od razu dają do zrozumienia, że nie jest to konwencjonalna luksusowa limuzyna, lecz jeden z pierwszych pojazdów, który powstał na całkowicie elektrycznej platformie. 

Nowy EQS

Skrętna tylna oś.

Seryjna skrętna tylna oś z kątem skrętu do 4,5° zapewnia wyższą stabilność jazdy przy wysokich prędkościach. W przypadku prędkości poniżej 60 km/h rozstaw osi skraca się, a EQS jest przez to bardziej zwrotny. Jeszcze większy komfort podczas parkowania i opuszczania miejsca parkingowego zapewnia skrętna tylna oś z kątem skrętu do 10°, dostępna jako opcja.

Nowy EQS

ENERGIZING AIR CONTROL Plus.

Lepsza jakość powietrza zapewniająca optymalny klimat: nowy filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air) oczyszcza powietrze z najmniejszych cząsteczek takich jak pyłki i drobne cząsteczki kurzu z wydajnością do 99,65%, dodatkowo neutralizując nieprzyjemne zapachy. Funkcja ENERGIZING AIR CONTROL Plus nadzoruje jakość powietrza wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, a wyniki pokazuje w systemie MBUX. Zależnie od wartości pomiarowej EQS przełącza się automatycznie między trybem świeżego i recyrkulowanego powietrza.

Nowy EQS

Ekran MBUX Hyperscreen.

Najważniejszym elementem wnętrza nowego EQS jest ekran MBUX Hyperscreen. Ten duży, zakrzywiony ekran rozciąga się prawie na całej szerokości. Wyświetlacz kierowcy, wyświetlacz centralny OLED i wyświetlacz pasażera OLED znajdują się pod wspólną, klejoną szybą osłonową i optycznie łączą się w jeden wyświetlacz. Oprócz tak zwanej warstwy Zero Layer, ekran MBUX Hyperscreen oferuje intuicyjną obsługę dotykową z haptycznym sprzężeniem zwrotnym.

Nowy EQS

Fotele wielokonturowe z programem masażu „Hot Stone”.

Fotele wielokonturowe łączą liczne możliwości regulacji z ekskluzywnymi dodatkami zwiększającymi komfort. Ergonomiczne szczegóły umożliwiają perfekcyjnie dopasowaną pozycję siedzenia. Innowacyjne siedziska zapewniają intensywne podparcie boczne. Dzięki przyjemnym efektom masażu z nutką dobroczynnego ciepła każda podróż staje się prawdziwą rozkoszą.

Nowy EQS

Ekskluzywne materiały.

Stylowa mieszanka materiałów zastosowana w tkaninach i wykończeniach nowego EQS reprezentuje nowoczesny luksus. Nowoczesna delikatna struktura „NEOTEX” - część linii wyposażenia Electric Art - przypomina naturalną skórę nubukową i zaawansowany technologicznie neopren. Kolejną atrakcją są elementy dekoracyjne z drewna o otwartych porach lub z reliefem 3D. Te ostatnie zmieniają się subtelnie w zależności od różnych sytuacji oświetleniowych w pojeździe i tworzą ekskluzywne wrażenie wartości dzięki grze drobnych metalicznych pigmentów.

Design na miarę przyszłości.

Wraz z nowym EQS świętujemy naszą pierwszą całkowicie elektryczną klasę luksusową. Nowa mobilność na wielką skalę. Zanurz się w naszym filmie o designie, zafascynuj się nowym EQS i poznaj wszystkie jego zalety.

Dowiedz się więcej.

Twoje pytania na temat nowego EQS z rodziny Mercedes-EQ.

EQS 450+: średnie zużycie energii elektrycznej: 18,8-14,7 kWh/100 km; średnia emisja CO2: 0 g/km[1]

EQS 580 4MATIC: średnie zużycie energii elektrycznej: 19,9-17,4 kWh/100 km; średnia emisja CO2: 0 g/km[1]

[1] Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.