Mercedes-Benz

Nowy EQB.

Dla Ciebie. W każdym wymiarze.
Nowy EQB
Czysto elektryczny zasięg (WLTP)469 kilometrów
Czas ładowania na stacjach szybkiego ładowania*32 minuty
Pojemność przestrzeni ładunkowejdo 1 710 litrów

* Czas ładowania odpowiada 10-80% pełnego naładowania w przypadku korzystania ze stacji szybkiego ładowania prądem stałym przy napięciu zasilania 400 V i natężeniu co najmniej 300 A. Czas ładowania może się różnić w zależności od różnych czynników, takich jak temperatura otoczenia i akumulatora oraz wykorzystanie dodatkowych odbiorników, np. układu ogrzewania.

EQB w programie „Mój elektryk”.

Skorzystaj z dotacji na rodzinny samochód elektryczny.

Już wiesz, że Mercedes EQB to samochód dla Ciebie. Teraz możesz kupić go w wyjątkowo korzystnej ofercie dzięki programowi „Mój elektryk”. Jeśli posiadasz Kartę Dużej Rodziny, skorzystaj z rządowej dopłaty i zyskaj nawet 27 000 złotych.

Mercedes EQB kupiony w programie „Mój elektryk” to korzyść dla środowiska i dla Twojego budżetu. Złóż wniosek już teraz i zacznij przygodę z elektromoblością w najlepszym wydaniu.

Wysokość dofinansowania do 27 000 zł.

Twoja przestrzeń urzeczywistnia się.

Nowy model EQB łączy w sobie elementy stylistyczne typowe dla rodziny Mercedes-EQ z wyrazistością nadawaną przez ostre krawędzie znamionującą silny charakter. Nawet do siedmiu siedzeń, hojna przestrzeń ładunkowa i system multimedialny MBUX sprawiają, że doświadczysz jazdy samochodem elektrycznym w zupełnie nowy sposób.

Od typowej dla Mercedes-EQ osłony Black Panel po futurystyczną listwę świetlną z przodu i z tyłu, nowy EQB pewnie pokazuje, że jest w pełni elektrycznym SUV-em z charakterem. Imponuje wartościami zasięgu i czasów ładowania oraz zmiennym i przestronnym wnętrzem.

Nowy EQB

Daje miejsce na wielkie przygody.

Liczba oferowanych siedzeń oraz wielkość przestrzeni bagażowej modelu EQB są bogate w zmiany jak Twoje życie. Korzystaj z tej elastyczności na miarę swoich potrzeb – zależnie od tego, czy chcesz zabrać w podróż więcej pasażerów, czy duży bagaż - Twój EQB został stworzony do wielkich celów.

Aż do:
3 rzędów siedzeń
7 siedzeń
1 710 litrów pojemności przestrzeni ładunkowej

Dzięki swojemu niezwykle elastycznemu i hojnie zaprojektowanemu wnętrzu EQB jest idealnym towarzyszem różnorodnego stylu życia. Siedem siedzeń oferuje idealną kombinację miejsca, komfortu i funkcjonalności. Duża przestrzeń ładunkowa daje się dodatkowo powiększyć dzięki dzielonym i składanym oraz przesuwnym w kierunku wzdłużnym tylnym siedzeniom.

Wyjątkowo przyjazny rodzinie: uchwyty ISOFIX na foteliki dziecięce są dostępne w modelu EQB w drugim i trzecim rzędzie siedzeń łącznie cztery razy, co czyni montaż fotelików dziecięcych wyjątkowo łatwym i bezpiecznym. W drugim rzędzie siedzeń mogą być używane zależnie od uwarunkowań prawnych nawet tzw. foteliki dziecięce i-Size. Ponadto fotelik dziecięcy lub nosidełko dla niemowląt można również zamocować na przednim siedzeniu pasażera.

Nowy EQB

Trzeci rząd siedzeń z dwoma siedzeniami
Składany trzeci rząd siedzeń oferuje miejsce dla maksymalnie dwóch kolejnych osób o wzroście maksymalnie 1,65 m. Jeśli trzeci rząd siedzeń zostanie całkowicie złożony, powstanie niemalże płaska powierzchnia – idealna do załadunku przeróżnych bagaży.

Nowy EQB

Siedzenia tylne przestawne w kierunku wzdłużnym i pomoc przy wsiadaniu EASY-ENTRY
Siedzenia tylne w modelu EQB są przestawne w kierunku wzdłużnym i tym samym zwiększają elastyczność wykorzystania przestrzeni wnętrza. Kilkoma ruchami ręki siedzenia drugiego rzędu dają się przesunąć aż o 140 mm.

Nowy EQB

Pakiet wyposażenia bagażnika
Dostępny w standardzie pakiet wyposażenia bagażnika oferuje rozmaite możliwości umieszczania bagażu: między innymi umiejscowione w obiciach bocznych siatki i pas napinający ułatwiają zamocowanie przewożonych rzeczy.

Nowy EQB

HANDS-FREE ACCESS
Funkcja HANDS-FREE ACCESS umożliwia komfortowe i bezdotykowe otwieranie klapy bagażnika ruchem stopy.

Myśl z rozmachem, jedź z rozmachem.

Bez względu na to, jak duże są Twoje wymagania w stosunku do samochodu, elektryczny EQB spełni je: dzięki wnętrzu, którego wielkość jest tak samo imponująca, jak cyfrowe koncepcje obsługi i luksusowe wyposażenie. A wszystko to w designie, który imponująco podkreśla jego progresywny charakter.

To nie tylko wnętrze, ale także doświadczenie.

Nowy EQB

Inteligentny system multimedialny.

MBUX to inteligentne centrum sterowania funkcjami Twojego EQB. Wszystko, czego potrzebujesz do jego obsługi to Twoja intuicja.

Nowy EQB

Asystent wnętrza MBUX
Innowacyjny system reagujący na Twoje ruchy: aktywuj ruchem dłoni czy ramienia wybrane funkcje, takie jak na przykład oświetlenie pojazdu. Dodatkowy komfort obsługi zapewnia ekran dotykowy, którego elementy obsługowe pojawiają się, gdy tylko zbliżysz dłoń do wyświetlacza.

Nowy EQB

Obsługa głosowa
Tylko dwa słowa dla spełnienia niezliczonych życzeń: wypowiadając „Hej Mercedes“ aktywujesz system obsługi głosowej MBUX, wsłuchujący się w każde Twoje słowo – w ten sposób uzyskujesz dostęp do rozlicznych funkcji takich jak regulacja temperatury, kontrola zasięgu i systemy prognozowania. Naturalna obsługa głosowa ma zdolność uczenia się i jest na bieżąco aktualizowana.

Nowy EQB

Obsługa dotykowa
Obsługuj system multimedialny MBUX jak tego zapragniesz: czy to przyciskami sterowania dotykowego na kierownicy, przez panel dotykowy na konsoli środkowej czy ekran dotykowy wielkości 10,25 cala. Łatwo dające się zrozumieć symbole zapewniają wysoki komfort obsługi.

Nowy EQB

Style wskaźników
Stwórz kokpit pasujący do Twoich potrzeb. Na całkowicie cyfrowym wyświetlaczu wskaźników możesz w zależności od nastroju wybrać między następującymi stylami wskazań: nowoczesny, klasyczny, sportowy i progresywny z informacyjną zmianą koloru.

Nowy EQB

Wyświetlacz Head-up
Wyświetlacz Head-up należący do pakietu innowacyjnego MBUX przekształca szybę przednią w cyfrowy kokpit: wirtualnie generowany obraz jest wyświetlany w naturalnym polu widzenia kierowcy – dzięki temu masz podczas jazdy ważne informacje o sytuacji drogowej zawsze pod kontrolą. W celu skoncentrowanego i sportowego poczucia jazdy.

Nowy EQB

Klimatyzacja wstępna
Zdecyduj, jaką chcesz mieć temperaturę we wnętrzu Twojego EQB: dzięki klimatyzacji wstępnej powiązanej z inteligentnym zarządzaniem temperaturą Twój pojazd może zostać w chłodne dni nagrzany, a w lecie przyjemnie schłodzony. Staje się to jeszcze przyjemniejsze dzięki możliwości wcześniejszego nastawienia godziny ruszenia w drogę przez MBUX lub aplikację Mercedes me.

Dowiedz się więcej.

Twoje pytania na temat nowego EQB z rodziny Mercedes-EQ.

EQB 300 4MATIC: średnie zużycie energii elektrycznej: 18,2 kWh/100 km; średnia emisja CO2: 0 g/km

EQB 350 4MATIC: średnie zużycie energii elektrycznej: 18,2 kWh/100 km; średnia emisja CO2: 0 g/km[1]

[1] Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.

Certyfikowane zużycie energii elektrycznej jest zwykle określane na podstawie maksymalnej mocy ładowania AC przy użyciu kabla Mode 3. Dlatego zaleca się ładowanie pojazdów z akumulatorem wysokiego napięcia w stacji ładowania Wallbox lub stacji ładowania AC za pomocą kabla Mode 3, aby uzyskać krótsze czasy i lepszą wydajność ładowania.