Mercedes-Benz

TIDAL x Mercedes-Benz.

Posłuchaj najlepszej muzyki dla kierowców.
TIDAL x Mercedes-Benz

Odbierz darmową 3-miesięczną subskrypcję TIDAL HiFi ze swoim
kontem Mercedes me i ciesz się muzyką w najwyższej jakości.

Poznaj zalety jednej z najpopularniejszych platform muzyczno-rozrywkowych i zobacz, co ma do zaoferowania kierowcom Mercedesa.  Załóż konto przez aplikację Mercedes me i pobierz aplikację TIDAL na swój komputer i telefon. Ciesz się bezstratną jakością dźwięku za kierownicą swojego Mercedesa Klasy A, Klasy B albo GLE oraz na innych urządzeniach.

TIDAL x Mercedes-Benz

Czym jest TIDAL?

TIDAL to platforma muzyczno-rozrywkowa pozwalająca na zbliżenie twórców i ich fanów. Dostępna jest w 54 krajach, a jej właścicielami są znani artyści, w tym Jay-Z, Beyoncé, Rihanna czy Madonna. Dysponuje katalogiem ponad 60 mln utworów i 250 tys. wysokiej jakości materiałów wideo. Znajdziemy w niej podcasty, tysiące playlist i teledysków czy filmy dokumentalne. Ponadto, subskrypcja TIDAL HiFi zapewnia dostęp do dźwięku w jakości MQA, Dolby Atmos czy 360 Reality Audio, dzięki czemu mamy możliwość muzyki w takiej formie, w jakiej została pierwotnie nagrana, a w połączeniu z systemami nagłośnienia oferowanymi przez Mercedes-Benz, możemy poczuć się niczym w studio.

Osoby korzystające z TIDAL mają dostęp do tysięcy starannie wyselekcjonowanych playlist tworzonych przez redaktorów muzycznych, a nawet przez samych artystów. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą posłuchać najnowszych utworów z ich ulubionego gatunku muzycznego albo wybrać playlistę dobraną do okazji lub obecnego nastroju. Redakcja czuwa również nad pojawiającymi się nowymi utworami i dodaje je do odpowiednich playlist, dzięki czemu użytkownicy zawsze są na bieżąco. Redaktorzy TIDAL odpowiadają ponadto za wybór młodych wykonawców do specjalnego programu TIDAL Rising, wspierającego debiutujących muzyków i zespoły zaczynające karierę. Tematyczne playlisty świetnie sprawdzają się również w podróży. Obecnie w TIDAL można znaleźć takie playlisty jak Ready for the Road Trip czy Relaxed Beats powstałe przy współpracy z Mercedes-Benz.

Czym jest TIDAL?

Master Quality Authenticated.

Subskrypcja TIDAL HiFi oferuje technologię Master Quality Authenticated, która umożliwia kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń, gwarantując dźwięk najwyższej jakości. Dzięki temu użytkownicy mogą słuchać muzyki tak, jak nagrano ją w studiu, doświadczając jej zgodnie z zamierzeniami artysty. W zakładce TIDAL Masters w sekcji Eksploruj aplikacji znajdziesz playlisty oraz albumy dostępne w MQA.

Dolby Atmos.

Ponadto subskrybenci HiFi będący użytkownikami urządzeń z systemem Android mają dostęp do utworów w jakości dźwięku Dolby Atmos, która pozwala słuchaczom przeżywać muzykę w pełni. Dzięki niej można z niezrównaną wyrazistością usłyszeć niezauważalne wcześniej detale, które zostały utracone w tradycyjnych nagraniach niezależnie, czy jest to odkrycie na nowo dźwięków instrumentów, basów, czy subtelnego oddechu wykonawcy. Aby wszyscy użytkownicy TIDAL HiFi łatwo mogli cieszyć się muzyką w technologii Dolby Atmos, aplikacja automatycznie będzie w niej odtwarzać dany utwór lub album, jeśli są one dostępne w tej jakości. Utwory te są łatwe do znalezienia, dzięki logo Dolby widocznemu po wybraniu piosenki. 

360 Reality Audio

360 Reality Audio.

Użytkownicy TIDAL HiFi mają również dostęp do technologii 360 Reality Audio. Umożliwia ona artystom i twórcom przekazanie słuchaczom wszystkiego, co zamierzali tworząc dany utwór. To dzięki mapowaniu źródeł dźwięku, takich jak wokal czy instrumenty muzyczne, a nawet odgłosy publiczności podczas koncertu na żywo. To wszystko pozwala na przekazanie informacji i umieszczenie ich w przestrzeni sferycznej. Efekt ten robi największe wrażenie, gdy korzystamy z aplikacji używając słuchawek. Dzięki takiemu zastosowaniu możemy doświadczyć tego, co czują artyści podczas tworzenia swojej muzyki. Użytkownicy mogą łatwo znaleźć utwory dostępnie w tej technologii dzięki zakładce 360 Reality Audio w zakładce Eksploruj na stronie głównej aplikacji.

Jak odebrać darmową 3-miesięczną subskrypcję TIDAL HiFi ze swoim kontem Mercedes me?

  • Przejdź na stronę Mercedes me, aby utworzyć swoje nowe konto w TIDAL.
  • Zaloguj się używając swojego loginu Mercedes me i hasła.
  • Wybierz grafikę ze swoim samochodem, a następnie przejdź do ikony Muzyka Online.
  • Przewiń na dół, aby aktywować swoje konto w TIDAL. Następnie wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika oraz hasło.
  • Kliknij „Zapisz się”, aby potwierdzić utworzenie konta. Następnie pobierz aplikację TIDAL na komputer lub telefon (dla systemu iOS lub Android) i zaloguj się.
  • Zacznij słuchać! Twórz własne playlisty, pobieraj muzykę do trybu offline, aby słuchać jej w trasie lub wypróbuj dedykowanych playlist Mercedes-Benz.

Jak połączyć TIDAL z Twoim samochodem?

  • Upewnij się, że Twój samochód posiada nowy MBUX - jeśli nie jesteś pewien, skontaktuj się ze swoim dealerem.
  • Upewnij się, że Twoje konto Mercedes me jest połączone z Twoim samochodem.
  • Na ekranie swojego samochodu wybierz „Media”, następnie „Muzyka Online” i kliknij ikonę TIDAL, aby zalogować się do swojego nowego konta TIDAL.
  • Zacznij słuchać! Twórz własne playlisty w aplikacji TIDAL albo wypróbuj jednej z gotowych playlist Mercedes-Benz.

Aby słuchać TIDAL przez Bluetooth, pobierz aplikację TIDAL.

Aby słuchać TIDAL w swoim samochodzie, w zakładce Media włącz Muzykę Online.

Posłuchaj podcastów i playlist Mercedes-Benz Polska