Mercedes-Benz

Napędzani Jutrem.

Na drodze do zrównoważonego rozwoju.
Zrównoważony rozwój

Nie walczymy już z wiatrem.

Od momentu wynalezienia samochodu Mercedes-Benz musiał mierzyć się z wiatrem. Jednak już wkrótce zaczniemy ze sobą współpracować. Od 2022 r., wszystkie zakłady Mercedes-Benz, na całym świecie, będą pozyskiwać prąd wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. To kolejny kamień milowy na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju.

Innowacje podążają za wizją.

Mercedes-Benz od zawsze był synonimem innowacji - ale nasze samochody to nie jedyna rzecz, która wymaga nieustannego rozwoju. Szereg inicjatyw już dziś kładzie podwaliny pod zrównoważone jutro. Dowiedz się więcej o różnych projektach tutaj.

Zrównoważony rozwój Mercedes-Benz

Na drodze do neutralności pod względem emisji CO2.

Mobilność bezemisyjna - kierując się tą wizją, staramy się chronić naszą planetę i dbać o czystość powietrza. To podstawowy element naszej zrównoważonej strategii biznesowej. Naszą ambicją jest to, by do 2039 roku nasze nowe pojazdy były neutralne pod względem emisji CO2.

Zrównoważony rozwój Mercedes-Benz

„Factory 56”.

Osiem miesięcy po położeniu kamienia węgielnego pod jeden z najnowocześniejszych zakładów motoryzacyjnych na świecie, Mercedes-Benz Cars po raz pierwszy przedstawia szczegółowe informacje na temat zasad, którymi kierujemy się w „Factory 56”.

EQC x zrównoważony rozwój: sprawdźmy to.

Od recyklowanego plastiku po surowce odnawialne – dzięki ponad 100 zrównoważonym komponentom, filozofia projektowania EQC jest pełna poczucia nowoczesnego, odpowiedzialnego luksusu. Dowiedz się, jak odbija się to w EQC.

Zrównoważony rozwój Mercedes-Benz

Oszczędzaj zasoby, przetwarzaj i zmieniaj przeznaczenie.

Od łańcucha wartości do cyklu wartości. Podczas gdy globalne zapotrzebowanie na mobilność rośnie, zasoby naturalne maleją. Bierzemy na siebie odpowiedzialność i uniezależniamy wzrost naszej produkcji od zużycia zasobów naturalnych.

Zrównoważony rozwój Mercedes-Benz

Modele Mercedes-Benz z certifikatem środowiskowym.

Kompatybilność ekologiczna naszych pojazdów jest udokumentowana poprzez sprawdzone certyfikataty środowiskowe. Poznaj pełne informacje na temat zużycia, emisji i oceny cyklu życia, a także wykorzystania surowców odnawialnych i recyklatów.

To co nas napędza: postęp.

Jako pionierzy motoryzacji, każdego dnia staramy się tworzyć innowacje zapewniające mobilność przyjazną dla środowiska. Dowiedz się więcej o naszych innowacyjnych technologiach napędowych i odkryj nasze pomysły na pojazdy, koncepcje mobilności i elektromobilność.

Zrównoważony rozwój Mercedes-Benz

Ogniwo paliwowe „F-Cell”.

Nowoczesny samochód z ogniwami paliwowymi jest zasilany energią elektryczną wytwarzaną z wodoru z pomocą ogniw paliwowych. Samochody Mercedes-Benz napędzane wodorem są przyszłościowe, ponieważ nie generują CO2 ani zanieczyszczeń w swoim najbliższym otoczeniu.

Zrównoważony rozwój Mercedes-Benz

Concept EQ - motoryzacja wymyślona na nowo.

Mercedes-Benz wyznacza nowe drogi. EQ oferuje kompleksowy ekosystem elektromobilności z produktami, usługami, technologiami i innowacjami. Znajdzesz tam wszystko, od pojazdów elektrycznych i ładowarek ściennych po usługi ładowania i jednostki do magazynowania energii w domu.

Witamy w świecie Mercedes-EQ.

Nowa marka elektromobilności Mercedes-EQ. Dowiedz się więcej o naszych fascynujących produktach, koncepcjach pojazdów i już dziś poznaj przyszłość.

Korzystaj z Mercedes me Charge.

Prosty i wygodny sposób: ładuj i płać za pomocą Mercedes me Charge.

EQC: usługi elektromobilności.

Odkryj pakiety usług, które sprawiają, że życie z EQC jest tak wygodne, jak to tylko możliwe.

A 250 e
Średnie zużycie paliwa: 1,3 -1,0 l/100 km; średnia emisja CO2: 30-22 g/km; średnie zużycie energii elektrycznej: 19,2-17,1 kWh/100 km*

EQA 250
Średnie zużycie energii elektrycznej: 17,9 kWh/100 km; średnia emisja CO2: 0 g/km*

EQC 400 4MATIC
Średnie zużycie energii elektrycznej: 20,5-23,2 kWh/100 km; średnia emisja CO2: 0 g/km*

GLC F-CELL
Średnie zużycie wodoru: 0,34 kg/100 km; średnia emisja CO2: 0 g/km; średnie zużycie energii elektrycznej: 13,7 kWh/100 km*

* Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.