Mercedes-Benz

Legenda Srebrnych Strzał 2014 – droga do sukcesu.

01.12.2014

Legenda Srebrnych Strzał 2014 – droga do sukcesu.
Gratulujemy Srebrnym Strzałom Mercedes-Benz wygranej w Mistrzostwach Konstruktorów 2014.
Legenda narodziła się, kiedy legendarny kierowca wyścigowy, Manfred von Brauchitsch, 3 czerwca 1934 r. na oczach ponad 200 000 widzów przekroczył jako pierwszy w swoim bolidzie Mercedes-Benz W25 linię mety słynnej Pętli Północnej.
80 lat później legenda Srebrnych Strzał jest ciągle żywa. Nigdy również przewaga techniczna i wynikająca z niej dominacja nie były większe niż w sezonie 2014. Formuła 1 to królewska klasa innowacyjnych rozwiązań w motoryzacji. Mercedes-Benz od czasów wynalezienia pierwszego samochodu przez Karla Benza znajduje się niezmiennie w innowacyjnej awangardzie – mówi Toto Wolff, szef pionu sportów motorowych Mercedes-Benz.
Przewaga dzięki kompetencji.
Dzięki temu zespół kierowany przez Toto Wolffa może na koniec tego pasjonującego sezonu cieszyć się z najwyższego miejsca w najbardziej wymagających zawodach świata. Tę drogę na szczyt umożliwiły przede wszystkim wiedza i doświadczenie grupy Daimler, bo jak twierdzi Paddy Lowe, dyrektor wykonawczy ds. technicznych w MERCEDES AMG PATRONAS, „dla każdego kroku na drodze do sukcesu znaczenie miały doświadczenie i możliwości naszych kolegów, pozwalające na wprowadzenie zmian technicznych spełniających wymogi roku 2014”. Bolid F1 W05 Hybrid, przygotowany na sezon 2014, stanowi całkowicie nową konstrukcje, której najważniejszym elementem jest innowacyjny układ napędowy, czyli Power Unit, stanowiący faktyczną rewolucję w samochodach Mercedes-Benz. Jest to silnik V6 o pojemności 1,6 litra wyposażony w jednostopniową turbosprężarkę oraz system hybrydowy ERS (Energy Recovery System).
Moc dzięki wydajności.
Inaczej niż miało to miejsce w ubiegłych dekadach, zdominowanych przez ciągłe zwiększanie liczby koni mechanicznych, sezon 2014 stał pod znakiem wydajności – tylko zespół, który potrafił dostosować się do nowych zasad, przewidujących zmianę jednostek napędowych, aerodynamiki i zużycia paliwa, miał jakiekolwiek szanse na zwycięstwo. I właśnie tutaj mógł sprawdzić się cały zespół Mercedes-Benz, który już od połowy 2011 r. skupia się na tworzeniu najbardziej wydajnych rozwiązań. Choć za sukcesem w sezonie 2014 kryje się wiele silnych osobowości, które dzięki ciężkiej pracy całego zespołu mogą teraz zbierać jej owoce, na pierwszy plan wysuwa się dwóch jego członków.
Sukces dzięki pasji.
Otóż dokładnie jak przed 80 laty w kokpicie bolidów Mercedes-Benz zasiada dwóch wyjątkowych kierowców. Nico Rosberg i Lewis Hamilton, którzy dzięki sukcesom osiągniętym w sezonie 2014 zasłużyli, aby stanąć w jednym rzędzie z legendarnymi kierowcami stajni Mercedes-Benz, takimi jak Manfred von Brauchitsch, Rudolf Caracciola, Juan Manuel Fangio czy Hans Herrmann.