Mercedes-Benz

FASHION STUDIO by Mercedes-Benz.

22.06.2014

FASHION STUDIO by Mercedes-Benz.
Procesy twórcze, innowacje, megatrendy. Od tego lata działa zupełnie nowa platforma mody, otwierająca całkowicie nowe perspektywy: W dniach 3-22 czerwca 2014 r., podczas trwania Mercedes-Benz Fashion Week Berlin, w Bikini Berlin odbyło się po raz pierwszy FASHION STUDIO by Mercedes-Benz. Impreza ta nie tylko umożliwiła przyjrzenie się od kuchni procesom twórczym, lecz również pozwoliła stworzyć wspólną przestrzeń między wybiegiem a pracownią projektową, dzięki czemu zwiedzający mogli przyjrzeć się z bliska codziennej pracy projektantów. W ramach pierwszej imprezy z tego cyklu można było zapoznać się z całym procesem twórczym: od pierwszych inspiracji poprzez szkice aż po gotowe projekty.
Wyjątkowe atrakcje. Do niewątpliwych atrakcji FASHION STUDIO należała wystawa fotograficzna poświęcona kampanii dotyczącej kolekcji Mercedes-Benz na sezon wiosna/lato 2015, w której pod czujnym okiem Roe Ethridge`a, amerykańskiego artysty i reżysera, główne role odegrali międzynarodowa ikona stylu Tilda Swinton oraz Mercedes-Benz S-Klasse Coupé.
Interakcja i indywidualizm. Światowej sławy projektant Haider Ackermann, który stworzył wizerunek Tildy Swinton na potrzeby tej magnetycznej kampanii, wybrał trzy nowe twarze ze świata międzynarodowej mody. W ten sposób Roshi Porkar, Satu Maaranen i Steven Tai podjęli dialog z odwiedzającymi FASHION STUDIO, umożliwiając im zapoznanie się z bliska ze sztuką projektowania. Trzej projektanci, wyróżnieni przez jury festiwalu International de Mode et de Photographie, odbywającego się we Hyères na południu Francji, zorganizowali ponadto swoją własną wystawę. Ogromnym powodzeniem cieszyły się interaktywne warsztaty i wykłady znanych osobowości świata mody, a odwiedzający mogli przyglądać się pracy studentów Stowarzyszenia Lette, Akademii Mody i Designu AMD oraz Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Technicznej.
Wspieranie młodych talentów. FASHION STUDIO po raz kolejny podkreśla zaangażowanie Mercedes-Benz w świecie mody. Dlatego też ta mobilna wystawa po udanej premierze w Berlinie odwiedzi w najbliższym czasie również inne międzynarodowe metropolie. Będziemy Państwa informować na bieżąco!